Gwiazda skoków narciarskich odpuszcza ostatnie konkursy lata! Biało-czerwoni mają inne plany

Bez Johanna Andre Forfanga Norwegowie udadzą się na ostatnie konkursy cyklu FIS Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal. Zawodnik z Tromsoe będzie w tym czasie trenował w domu, aby zapewnić sobie jak najlepszy start sezonu zimowego. Polacy ruszają na ostatnie konkursy w najmocniejszym składzie.
Zobacz wideo

Zawodnik Alexandra Stoeckla poinformował, że jego priorytetem jest osiągnięcie optymalnej formy na rozpoczęcie kolejnego cyklu Pucharu Świata, dlatego też podjął decyzję o kontynuowaniu treningów kosztem udziału w konkursach FIS Grand Prix w Austrii i Niemczech. Jak zaznaczył zawodnik, sprawa nie ma drugiego dna.

– Pierwszy raz od dwóch lat nie borykam się z żadnymi dolegliwościami bólowymi latem, więc w końcu mam szansę na odbycie pełnego, optymalnego przygotowania do PŚ. Czuję, że dalsze szlifowanie formy i przestawienie myślenia na zmagania zimowe wyjdą mi tylko na dobre – wyjaśnił Forfang. Przypomnijmy, że 24-latek zajmuje obecnie 36. lokatę w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix.

Na dwa ostatnie konkursy letniego sezonu w komplecie wybiera się za to kadra Michała Doleżala. Dla najlepszych polskich skoczków będzie to trzeci i ostatni letni test formy. 

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsInWinter.pl

Więcej o: