Ryoyu Kobayashi ponownie najlepszy w Hakubie. Dwóch Polaków w czołowej "10"

Ryoyu Kobayashi okazał się ponownie najlepszy w zawodach Letniego Grand Prix w japońskiej Hakubie. Najlepszym z Polaków był Andrzej Stękała, który zajął 8. miejsce.

Letnie Grand Prix w Wiśle. Małysz: Chcemy zaskoczyć rywali sprzętem

Zobacz wideo

Ryoyu Kobayashi potwierdził swoją bardzo wysoką dyspozycję, wygrywając w sobotę po raz drugi w ten weekend w japońskiej Hakubie. Japończyk w pierwszej wyrównał letni rekord skoczni Simona Ammanna, skacząc aż 136 metrów, choć startował z belki startowej znajdującej się o dwa stopnie niżej od pozostałych skoczków.

Drugie miejsce zajął Keiichi Sato, trzeci był Yukiya Sato, który przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. W czołowej "10" znalazło się aż sześciu reprezentantów Japonii, którzy wykorzystali okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością i brak światowej czołówki skoczków.

Dwóch Polaków w czołowej "10"

Dwóch Polaków zostało sklasyfikowanych wśród najlepszej "10" skoczków. Andrzej Stękała po skokach na 125 i 122,5 metra był 8., tuż przed Klemensem Murańką. 14. miejsce zajął Paweł Wąsek, a 21. był Aleksander Zniszczoł. Gorzej poradził sobie Kacper Juroszek, który zajął 33. miejsce i nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Więcej o: