Dawid Kubacki drugi w kwalifikacjach do konkursu w Zakopanem! Siedmiu Polaków w konkursie

Kwalifikacje przed konkursem indywidualnym Letniego Grand Prix w Zakopanem odbywały się loteryjnych warunkach. Najlepiej poradził sobie w nich Szwajcar Killian Peier. Awans uzyskało siedmiu Polaków, z których najwyżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który był drugi.

Kubacki: Trochę się zdążyłem stęsknić za zawodami

Zobacz wideo

Kwalifikacje przed zawodami indywidualnymi Letniego Grand Prix w Zakopanem odbywały się w loteryjnych warunkach. W trakcie rywalizacji nad stolicą Tatr zaczął padać padać obfity deszcz i wzmógł się wiatr, jednak szczęśliwie nie uniemożliwił on kontynuowania kwalifikacji, choć znacznie utrudnił zadanie zawodnikom znajdującym się w drugiej części listy startowej.

W tych warunkach najlepiej poradził sobie Szwajcar Killian Peier, który skoczył 136 metrów i o zaledwie 0,1 punktu wyprzedził Dawida Kubackiego, który wylądował dwa metry bliżej. Trzecie miejsce zajął Junshiro Kobayashi, który osiągnął najlepszą odległość kwalifikacji - 138 metrów, jednak Japończyk skakał przy zdecydowanie najkorzystniejszym wietrze.

Komplet Polaków w niedzielnym konkursie w Zakopanem

Oprócz Kubackiego, bardzo dobrze zaprezentowali się Jakub Wolny i Kamil Stoch, którzy skoczyli odpowiednio 133 metry i 132,5 metra. Najmłodszy skoczek polskiej kadry zajął 5. miejsce, tuż przed trzykrotnym mistrzem olimpijskich. Piotr Żyła był 9., Aleksander Zniszczoł 25., Stefan Hula 30., a Maciej Kot 41. Tym samym w niedzielnym konkursie zobaczymy komplet Polaków.

Więcej o: