Klemens Murańka wygrał pierwszy konkurs LPK w Wiśle! Drugie miejsce też dla Polaka

Zwycięstwem Klemensa Murańki zakończył się pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała. W czołowej dziesiątce uplasowali się także Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Murańka i Stękała zajmowali dwie czołowe lokaty już po pierwszej serii. Pierwszy z nich skoczył 125,5 metra, a drugi wylądował pół metra bliżej. Różnica pomiędzy reprezentantami Polski wynosiła 1,2 punktu. Trzeci po skoku na odległość 126,5 metra był Roman Sergeevich Trofimow. Najlepszą odległość – 128,5 metra – osiągnął Sander Vossan Eriksen. Norweg miał dużą liczbę punktów odjętych za wiatr i zajmował 4. pozycję. Paweł Wąsek wylądował na 124. metrze i był 9. Aleksander Zniszczoł był 16. z odległością 120 metrów. Dwie pozycje niżej po próbie na 116,5 metra znajdował się Tomasz Pilch. Awans do drugiej części zawodów wywalczyli także Mateusz Gruszka (23. miejsce/120 m) i Adam Niżnik (24. miejsce/121,5 m), którzy wywalczyli dodatkowe miejsce na Puchar Świata i cykl Letniego Grand Prix.

Zobacz wideo

W drugiej serii Klemens Murańka obronił prowadzenie, oddając próbę na 128 metrów. Była to najlepsza odległość w drugiej części konkursu. Reprezentant Polski wyprzedził o 2,6 punktu Andrzeja Stękałę, który utrzymał drugie miejsce. Drugi z Polaków skoczył 126 metrów. Na trzecie miejsce awansował Niemiec Philipp Raimund. Duży awans zanotował Aleksander Zniszczoł. Polski skoczek oddał próbę na odległość 126 metrów i zakończył zawody na 7. miejscu. Paweł Wąsek skoczył 122 metry i spadł na 10. pozycję. Adam Niżnik, podobnie jak Zniszczoł, wylądował na 126. metrze i także awansował o 9 pozycje, plasując się ostatecznie na 14. lokacie. Tomasz Pilch skoczył 117,5 metra i zajął 22. miejsce. Mateusz Gruszka skoczył zaledwie 112 metrów i spadł na 30. pozycję. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: