Pierwszy sukces Łukasza Kruczka. Polska skoczkini na podium zawodów Letniego PK

Łukasz Kruczek zaliczył pierwszy mały sukces w swojej pracy z polskimi skoczkiniami. Kinga Rajda stanęła na trzecim stopniu podium w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Szczyrku.
Zobacz wideo

Niekwestionowanym zwycięstwem Marity Kramer zakończył się pierwszy indywidualny konkurs skoczkiń narciarskich w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Na najniższym stopniu podium stanęła Kinga Rajda.

Kinga Rajda zajęła trzecie miejsce

Kinga Rajda zajęła trzecie miejsce podczas pierwszego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Polce sędziowie zmierzyli najpierw 98 metrów, a następnie 92 metry. To pozwoliło na świętowanie pierwszego w karierze miejsca na podium LPK. Lepsze od naszej zawodniczki okazały się tylko dwie Austriaczki. Wygrała Marita Kramer, która w pierwszej turze uzyskała aż 101 metrów, a w drugiej dołożyła jeszcze 100 centymetrów i mogła cieszyć się z wiktorii. Druga lokat przypadła Claudii Purker, która uzyskała 97 oraz 93,5 metra.

Z całkiem dobrej strony zaprezentowała się Joanna Szwab, której skoki na 83,5 oraz 87 metrów, pozwoliły na wywalczenie 15. miejsca. Dwudziesta trzecia była Anna Twardosz (84 m; 86 m), a dwudziesta szósta – Nicole Konderla (82,5; 84 m). Niestety, do drugiej serii nie awansowała czterdziesta trzecia dziś Joanna Kil (71,5 m). Jutro w Szczyrku kolejny konkurs indywidualny. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl.

Więcej o: