Kapitalny skok Dawida Kubackiego! Wywalczył miejsce na podium!

Dawid Kubacki, po kapitalnym skoku w rundzie finałowej, zajął 2. miejsce w pierwszym indywidualnym konkursie Letniego Grand Prix w Wiśle. W drugiej serii zobaczyliśmy aż 8 reprezentantów Polski. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc.
Zobacz wideo

Dawid Kubacki w rundzie finałowej wylądował na 131. metrze, co pozwoliło mu przesunąć się z czwartej pozycji, którą zajmował po pierwszej serii, na 2. miejsce. Zwyciężył Słoweniec Timi Zajc, który utrzymał przewagę, którą posiadał po pierwszym skoku. Trzecie miejsce zajął ostatecznie Rosjanin Jewgienij Klimow.

W pierwszym konkursie indywidualnym pod wodzą Michala Doleżala, nowego szkoleniowca polskiej kadry, bardzo dobrze zaprezentował się także Piotr Żyła, który po drugim skoku na 126,5 metra przesunął się na 5. lokatę. W czołowej dziesiątce trudno jednak szukać nazwisk kolejnych Polaków, choć do rundy finałowej awansowało ich aż 8.

Kiepski występ Kamila Stocha

Ostatecznie na 12. miejscu sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł, 15. był Maciej Kot, 19. Kamil Stoch, który skakał zdecydowanie poniżej swoich możliwości. 21. pozycję zajął Andrzej Stękała, 26. był Jakub Wolny, a 30. Klemens Murańka. Do drugiej serii nie awansowali tylko Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Kacper Juroszek.

Więcej o: