Konkurs LGP zagrożony? Burza i oberwanie chmury w Wiśle. Jest jednak pozytywna wiadomość

Niedzielny konkurs letniego Grand Prix w Wiśle stoi pod znakiem zapytania. Potężne burze, ulewa i grad mogą storpedować niedzielny indywidualny. Pozytyw jest jednak taki, że nie ma wiatru.
Zobacz wideo

O ile piątkowe i sobotnie skoki przebiegały w bardzo dobrej atmosferze i przy wspaniałej letniej pogodzie, to niedziela od kilku dni zapowiadała się na dzień, w którym może nastąpić załamanie pogody. I tak też się stało.

Około godziny 13 w Wiśle zrobiło się ciemno ze względu na nadchodzące od strony w Szczyrku ciemne, burzowe chmury. Niestety, od razu spadł ulewny deszcz, który od ponad godziny nie słabnie. Dodatkowo pada również grad i pojawiły się liczne wyładowania atmosferyczne.

Szczegółowe prognozy mówią o tym, że deszcz może się nasilać do godziny 17, a konkurs powinien się rozpocząć o godzinie 17.30. Godzinę wcześniej ma zostać rozegrana seria próbna.
Najważniejszy jest jednak wiatr, a raczej jego brak. Obecnie na skoczni nie ma właściwie żadnych podmuchów, a jeśli wiatr się nie nasili to konkurs powinien zostać przeprowadzony. 

Więcej o: