Udane rozpoczęcie sezonu Macieja Kota. Polak naprawia największy błąd

Maciej Kot udanie rozpoczął letni sezon skoków narciarskich. Polak zajął 4. miejsce w dobrze obsadzonym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Najlepsi okazali się Jewgienij Klimow i Timi Zajc, którzy wygrali ex aequo.

Standardowo w pierwszym Letnim Pucharze Kontynentalnym na starcie stanęła cała pierwsza kadra słoweńskich skoczków oraz kilku innych zawodników dobrze znanych z czołówki ostatniego sezonu Pucharu Świata. Najlepsza okazała się dwóch skoczków, bo Jewgienij Klimow (105 m, 105 m) oraz Timi Zajc (103 m, 107 m) triumfowali ex aequo. Trzecie miejsce zajął Niemiec Pius Paschke. 

Zobacz wideo

Maciej Kot udanie rozpoczyna przygotowania

Najlepszy z Polaków okazał się Maciej Kot, który zajął czwarte miejsce (105,5 m, 102 m). Polski skoczek w ostatnich tygodniach trenował pod okiem Macieja Maciusiaka z kadry B. Zarządził to Michal Doleżal, który wprowadził małą rotację zawodników i trenerów, by poprawić współpracę między kadrami.

Kot w ostatnim sezonie zmagał się z bardzo poważnymi problemami w locie. W czasie przygotowań skoczek mocno jednak pracuje nad tym elementem i w skokach pod okiem Maciusiaka widać małą poprawę. W obu piątkowych skokach Kot oddawał stabilne próby, choć w drugiej serii musiał mocniej kontrować barkami swoją pozycję w powietrzu. Było to związane prawdopodobnie z większym stresem i napięciem mięśni przy walce o podium. - Były duże oczekiwania i nie zostały one spełnione. Plan był bardzo ambitny i ryzykowny, bo zakładał dużo zmian. Wykonałem bardzo ciężką pracę latem, ale według mnie niektóre rzeczy poszły w złym kierunku. Po prostu za dużo chciałem zmienić i straciłem dobre czucie, by skakać naturalnie - mówił Kot tuż po sezonie zimowym. Teraz Polak postawił jednak na reset i miejmy nadzieję, że forma skoczka zacznie rosnąć. 

Pozostali Polacy nie zachwycili, bo 15. miejsce zajął Andrzej Stękała, 19. był Aleksander Zniszczoł, a 28. Tomasz Pilch. O pechu może mówić Klemens Murańka, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. 

Drugi konkurs LPK odbędzie się w sobotę o godzinie 12.

Więcej o: