Kontuzja nadziei polskich skoków narciarskich. Łukasz Kruczek ma problem

Kamila Karpiel, najlepsza polska skoczkini narciarska, musiała przejść operację kolana. 17-latka przed rokiem przeszła operację, ale ból nie pozwalał jej normalnie trenować i cały czas dawał o sobie znać. Niestety, zawodniczka znowu musiała poddać się zabiegowi.

- Przed rokiem Karpiel doznała kontuzji kolana i przeszła wówczas operację. Zawodniczka od roku zmagała się jednak z bólem kolana. Zdecydowano się przeprowadzić ponowne kompleksowe badania, które wykazały, że konieczny jest zabieg. Nasza reprezentantka w środę, 3 lipca przeszła operację. Teraz Kamilę Karpiel czeka rehabilitacja - pisze w swoim komunikacie Polski Związek Narciarski. 

Zobacz wideo

To zła informacja dla Łukasza Kruczka, który przejął niedawno prowadzenie naszej kadry kobiet. Karpiel to najlepsza polska skoczkini ubiegłego sezonu. Polka niespodziewanie zaczęła zajmować miejsca w czołowej trzydziestce Pucharu Świata, a najlepszy wynik osiągnęła na mistrzostwach świata, gdzie zajęła 23. miejsce. Nie wiadomo, jak długo potrwa teraz rehabilitacja naszej najlepszej skoczkini. 

Kruczek ogłosił kadrę na pierwsze zawody

Polski Związek Narciarski podał skład reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich na zawody cyklu FIS Cup w Szczyrku, które odbędą się już w ten weekend na obiekcie Skalite.

W Szczyrku zaprezentuje się reszta kadry A Łukasza Kruczka: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla, a także 3 zawodniczki spoza niej: Joanna Kil, Magdalena Pałasz i Nikola Pietraszko. Co ciekawe sam trener naszej reprezentacji będzie na zawodach asystentem delegata technicznego.