Kolejny skoczek narciarski zakończył karierę sportową

Kolejny skoczek ze Słowenii postanowił zakończyć karierę. - Po dwudziestu jeden latach uprawiania skoków narciarskich, żegnam się z moją karierą - napisał niespełna 26-letni Nejc Dezman na portalu społecznościowym.

5 lipca, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Kranju, niespełna 26-letni Nejc Dezman oficjalnie pożegna się z kibicami skoków narciarskich. – Decyzja o zakończeniu mojej kariery zdecydowanie nie była łatwa, ponieważ skoki wiele dla mnie znaczą i skierowałem wszystkie swoje siły, aby dążyć do obranego celu - napisał dzisiaj Słoweniec na swoim profilu na Facebook’u. Mistrz świata juniorów z Erzurum z 2012 roku chce stawiać sobie nowe cele w życiu. – Nadszedł czas na nowe wyzwania. Miałem wiele pięknych chwil w trakcie mojej kariery skoczka i one pozostaną w mojej pamięci na zawsze – dodawał były już skoczek.

Zobacz wideo

Dezman w zawodach Pucharu Świata zadebiutował podczas lotów na Kulm w styczniu 2012 roku. Po premierowe punkty sięgnął już na początku marca tego samego roku. Był reprezentantem Słowenii na mistrzostwach świata w Falun, gdzie indywidualnie zajął 20. oraz 26. miejsce (kolejno na normalnej i dużej skoczni). Był też członkiem drużyny, która zajęła szóste miejsce w rywalizacji drużynowej. Rekord życiowy Nejca to 224 metry. Do najlepszej dziesiątki konkursów Pucharu Świata wskakiwał trzy razy. Ostatni sezon był dla niego bardzo nieudany i postanowił zakończyć karierę.

Więcej o sportach zimowych przeczytacie na portalu Sportsinwinter.pl