Polscy skoczkowie zagrożeni. Jeden z rywali zapowiada "wojnę technologiczną"

Robert Kranjec, mistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku, po zakończeniu kariery zawodniczej zajmie się szyciem kombinezonów dla słoweńskiej kadry. W ten sposób chcą rozwiązać problem zacofania w wojnie technologicznej, szczególnie względem Polski, Norwegii i Niemiec.

Robert Kranjec po zakończeniu obecnego sezonu w skokach narciarskiego ogłosił zakończenie kariery zawodniczej. Mistrz świata w lotach z Vikersund z 2012 roku zastanawiał się nad całkowitym porzuceniem środowiska, w którym spędził większosć swojego życia, ostatecznie jednak zdecydował się na pozostanie przy skokach.

Zobacz wideo

Kranjec postanowił zająć się szyciem kombinezonów dla słoweńskiej kadry. Były skoczek doskonale zna się na tej materii, ze względu na swoje zamiłowanie do lotów narciarskich. Przez całą karierę śledził każdy detal stroju, aby jak najlepiej wykorzystywać swoje umiejętności w locie. Teraz będzie miał możliwość pomóc pod tym względem m.in. Peterowi Prevcowi, Timi Zajcowi i innym słoweńskim zawodnikom.

W ten sposób Słoweńcy chcą włączyć się do rywalizacji technologicznej, w której od wielu lat ustępuja pola m.in trzem czołowym ekipom - Polakom, Norwegom i Niemcom. W kilku ostatnich sezonach ich strata pod tym względem znacznie się powiększyła, co znacząco odbiło się na wynikach osiąganych przez słoweńskich skoczków. Teraz pojawiła się nadzieja, że uda się odwrócić tę tendencję.