Kamil Stoch zmniejszy dystans do rywali. Zdradził, nad czym pracuje

- Nastawiam się na ogrom pracy związanej z budowaniem dobrej techniki, zwłaszcza pozycji najazdowej, żeby nie dawać rywalom przewagi szybkości w postaci kilometra czy dwóch na godzinę. Najwyższy czas, by coś z tym zrobić - powiedział Kamil Stoch, cytowany przez portal sport.interia.pl.

Polscy skoczkowie przygotowują się do nowego sezonu, trenując w Szczyrku przed Letnim Grand Prix, które rozpocznie się 20 lipca w Wiśle. Najpierw przeprowadzony zostanie konkurs drużynowy, a dzień później rywalizacja indywidualna. - Chcę mieć trochę adrenaliny związanej z zawodami, rywalizacją - mówi przed zbliżającym się startem sezonu Kamil Stoch, cytowany przez portal sport.interia.pl.

Zobacz wideo

Stoch zdradził, co pozwoli mu zmniejszyć dystans do rywali

Lider polskiej kadry skoczków zdradził również, co pozwoli mu zmniejszyć dystans do rywali i nad czym będzie pracował najciężej. - Nastawiam się na ogrom pracy związanej z budowaniem dobrej techniki, zwłaszcza pozycji najazdowej, żeby nie dawać rywalom przewagi szybkości w postaci kilometra czy dwóch na godzinę. Najwyższy czas, by coś z tym zrobić. Nie wiem, na ile się uda. Tracę naprawdę dużo, zdaję sobie sprawę z tego, że gdybym jeździł szybciej, moje szanse by wzrosły - przyznał 32-latek.

Poza pierwszymi konkursami w Wiśle, Letnie Grand Prix zawita także do Hinterzarten, Courchevel, Zakopanego, Hakuby, Czajkowskiego, Ałmat, Rasnowa, Hinzenbach i Klingenthal.