Legenda wyleciała z kadry skoków. Będzie trenowała z Wernerem Schusterem

Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) opublikował kadry na nowy sezon skoków narciarskich. W pierwszej reprezentacji zabrakło miejsca dla Gregora Schlierenzauera, który do sezonu będzie przygotowywać się z byłym trenerem Niemców - Wernerem Schusterem.

Stefan Kraft, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck oraz Daniel Huber będą tworzyć w nowym sezonie narodową reprezentację Austrii. Zawodnicy będą prowadzeni przez Andreasa Feldera w ostatnim sezonie prezentowali całkiem równą formę, a wszyscy w Austrii liczą, że drugi rok pracy z Felderem przyniesie jeszcze lepszą formę.

Zobacz wideo

Schlierenzauer w drugiej drużynie i z osobnym trenerem

Gregor Schlierenzauer znalazł się w drugiej kadrze, choć większość treningów będzie odbywać z Wernerem Schusterem, który zrezygnował z pracy w reprezentacji Niemiec.  To nie będzie zupełnie nowe połączenie. Gregor pracował już z Wernerem Schusterem jako młody sportowiec w szkole narciarskiej w Stams. – Gregor Schlierenzauer nie może się doczekać kontynuacji swojej kariery, nadal cieszy się pełnym zaufaniem i niezbędnym wsparciem ze strony związku, jasnym celem Gregora pozostaje powrót na szczyt. Jest w pełni zaangażowany w osiągnięcie tego celu – powiedział Greg Stecher, dyrektor sportowy w Austriackim Związku Narciarskim. Schlierenzauer pozostaje jednak w stałym kontakcie z Andreasem Felderem i resztą kadry.

Druga kadra Austrii dostała nazwę "A" i będzie ją tworzyć ekipa złożona z sześciu skoczków. Będą to: Manuel Fettner, Jan Hoerl, Stefan Huber, Markus Schiffner, Gregor Schlierenzauer oraz Ulrich Wohlgenannt.

Andreas Kofler zakończył karierę

Wicemistrz olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw świata Andreas Kofler postanowił zakończyć sportową karierę. Austriak nie odzyskał formy sportowej, która pozwoliłaby mu na rywalizację na arenie międzynarodowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.