Poznaliśmy przyczynę śmierci Mattiego Nykaenena

Rodzina zmarłego w lutym tego roku wybitnego skoczka Mattiego Nykaenena potwierdziła informacje o przyczynie śmierci 55-latka. Bliscy byłego zawodnika zdecydowali się na podanie wszystkiego publicznie ze względu na pojawiające się plotki i nieścisłości.

Fiński skoczek miał w swoim życiu długi okres, gdy nadużywał alkoholu i to właśnie ten czas odcisnął największe piętno nad tym, co stało się z Nykaenenem w jego ostatnich chwilach. Wcześniej jesienią 2018 roku miewał intensywne bóle, leczył się także na cukrzycę, która wydawała się być kontrolowana. Jego śmierć przyszła dla bliskich niespodziewanie.

Zobacz wideo

Matka i siostry Nykaenena, w tym Päivi, która udzieliła wywiadu Ilta-Sanomat, zdecydowały się by ujawniła w nim prawdziwą przyczynę śmierci wybitnego skoczka. Jest nią zapalenie trzustki, które doprowadziło następnie do zapalenia płuc, przez które zmarł Fin. Rodzina chciała podać to do wiadomości publicznej ze względu na coraz częstsze i błędnie rozumiane plotki pojawiające się w środowisku.

Matti Nykaenen w swojej karierze 4-krotnie zdobywał złoto igrzysk olimpijskich, 5-krotnie mistrzostw świata i raz w lotach. Do tego 4 razy wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata, 2 razy Turniej Czterech Skoczni. 46 konkursów PŚ kończyło się jego zwycięstwem, a w 76 stawał na podium. Był jedną z największych, jeśli nie największą legendą skoków narciarskich. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: