Były wicemistrz olimpijski w skokach narciarskich zakończył karierę

Wicemistrz olimpijski i wielokrotny medalista mistrzostw świata Andreas Kofler postanowił zakończyć sportową karierę. Austriak nie odzyskał formy sportowej, która pozwoliłaby mu na rywalizację na arenie międzynarodowej.
Zobacz wideo

Andreas Kofler, który 17 maja skończy 35 lat, w swoim dorobku ma m.in. srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Turnie, gdzie przegrał złoty medal z Thomasem Morgensternem o zaledwie 0,1 pkt. Trzykrotnie wraz z austriacką drużyną zdobywał mistrzostwo świata. Indywidualnie zdobył srebrny medal mistrzostw w 2011 roku w Oslo. W sezonie 2009/2010 zwyciężył w 58. Turnieju Czterech Skoczni. W zawodach Pucharu Świata zwyciężał 12 razy, a 36 stawał na podium. Po raz ostatni w 2016 roku w Engelbergu, gdzie zajął trzecie miejsce.

W sezonie 2017/2018 miał problemy zdrowotne, które wiązały się z chorobą autoimmunologiczną. Austriak mimo prób nie zdołał wrócić do formy, która pozwalałaby na międzynarodową rywalizację. Dziś Austriacki Związek Narciarski ogłosił, iż Kofler kończy sportową karierę. Z zawodu jest policjantem i jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Austrii Andreas wkrótce rozpocznie pracę w dziale logistycznym Państwowej Dyrekcji Policji w Tyrolu. Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.