Oficjalnie: Łukasz Kruczek nowym trenerem kadry kobiet w skokach!

Polski Związek Narciarski oficjalnie potwierdził, że Łukasz Kruczek został nowym trenerem reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Bachledę, który został jego asystentem.
Zobacz wideo

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego poinformował, że zatwierdził kandydaturę Łukasza Kruczka na trenera reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich. Na tym stanowisku zastąpił Marcina Bachledę, który został jego asystentem. Jego głównym zadaniem będzie zbudowanie szerszej drużyny polskich skoczkiń po sezonie, w którym wyróżniały się jedynie Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Potencjał jest duży - w konkursie drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Seefeld zajęły 6. miejsce, wspomagane przez Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.

Łukasz Kruczek do końca sezonu 2018/2019 był selekcjonerem włoskich skoczków narciarskich. Po dobrym lecie 2017 r. w wykonaniu jego podopiecznych, w sezonie olimpijskim nastąpił bardzo duży regres. Włosi przestali startować w Pucharze Świata, a nawet w Pucharze Kontynentalnym. Rodzime władze we Włoszech nie były zadowolone z takiego stanu rzeczy, więc nie próbowali zatrzymywać Kruczka na stanowisku.

Decyzja o tym, że PZN mocniej zainwestuje w kadrę kobiet została podjęta jeszcze przed mistrzostwami świata. Już w Seefeld Adam Małysz zdradził jednak, że szykuje się zmiana trenera. Austriacki czempionat pokazał, że Polska może realnie myśleć o bardzo dobrym wyniku na igrzyskach olimpijskich, które w 2022 roku odbędą się w Pekinie. Tam nie tylko ponownie wystąpią kobiety, ale zadebiutuje także konkursów mikstów.

Więcej o: