Skoki narciarskie. Ryoyu Kobayashi ma nowego trenera. Sensacyjne nazwisko

Richard Schallert został nowy trenerem w japońskim klubie Tsuchiya Home Ski Team. Austriak będzie więc nowym trenerem takich skoczków, jak choćby Noriaki Kasai czy Ryoyu Kobayashi. Austriak zastąpił na tym stanowisku Janne Vaatainena.
Zobacz wideo

Richard Schallert będzie teraz klubowym trenerem Ryoyu Kobayshiego i innych japońskich skoczków. Austriak zajął miejsce Fina Janne Vaatainena, który po ośmiu latach pracy zrezygnował z tego stanowiska i chce wrócić do pracy w Europie. 

Schallert w swojej karierze pracował głównie w Czechach (2006-2009 oraz 2014-2018) oraz w Rosji i Rumunii. Swojego rozstania z kadrą Czech nie będzie jednak wspominać najlepiej. Trener był pokłócony z doświadczonymi zawodnikami jak Jan Matura czy Jakub Janda i w czasie drugiego okresu jego pracy trenowali pod okiem trenerów kadry B, w tym Michala Doleżala. Teraz zadaniem Schallerta będzie utrzymanie świetnej dyspozycji Ryoyu Kobayashiego.  

Twórca sukcesów odchodzi

Vaatainen od 2011 roku był z kolei trenerem Tsuchiya Ski Team, a Ryoyu Kobayashiego pierwszy raz zobaczył w 2012 roku. Junior od razu przekonał go wynikami testów sprawnościowych oraz samą techniką skakania. Kobayashi przeprowadził się z małego miasteczka Hachimanta do Sapporo i rozpoczął treningi w Tsuchiya Home Ski Team. Fin miał jednak problem z przekonaniem go do ciężkiej pracy. - Od dawna go próbowałem zapędzić do cięższej pracy, ale nie był zachwycony - mówi Vaatainen. Od kiedy zrozumiał, że trzeba robić więcej niż tylko jeździć Porsche, stał się całkiem dobry – mówił Vaatainen przed Turniejem Czterech Skoczni w „Tiroler Tageszeitung”.

To ciekawa informacja, bo Schallert zawsze słynął z ciężkiego treningu siłowego, co zarzucało mu wielu skoczków. Zobaczymy, jak teraz poradzi sobie z Kobayashim, który nigdy nie był tytanem pracy.