Skoki narciarskie. Horngacher: Nie mogę się już doczekać mojej nowej pracy i powrotu do Niemiec

Stefan Horngacher w środę został ogłoszony jako nowy trener niemieckiej kadry skoczków. Tuż po wyborze przyznał, że nie może się już doczekać nowej pracy i powrotu do Niemiec, gdzie pracował jako asystent Wernera Schustera.
Zobacz wideo

Stefan Horngacher został w środę oficjalnie ogłoszony nowym trenerem niemieckiej reprezentacji skoczków. Na tym stanowisku zastąpił Wernera Schustera, który w styczniu informował, że wraz z końcem sezonu odchodzi z kadry naszych zachodnich sąsiadów. Już wcześniej media informowały o długości kontraktu, jednak z powodu szczegółów, które pozostawały do ustalenia, kontrakt został podpisany dopiero teraz.

- Naprawdę nie mogę się doczekać mojej nowej pracy i związanego z nią powrotu do Niemiec. Teraz jest pora na zbudowanie potężnego sztabu szkoleniowego, a następnie na skupieniu się na przygotowaniach do nowego sezonu - przyznał chwilę po wyborze. - Jesteśmy przekonani, że Stefan będzie kontynuował historię sukcesu w niemieckich skokach narciarskich z nowymi impulsami - powiedziała Karin Orgeldinger, dyrektor sportowa DSV.