Oficjalnie! Stefan Horngacher znalazł nową pracę

Stefan Horngacher został w środę oficjalnie ogłoszony nowym trenerem niemieckiej reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Na tym stanowisku zastąpił Wernera Schustera, który w stanie poinformował, że kończy współpracę kadrą naszych zachodnich sąsiadów.
Zobacz wideo

Stefan Horngacher został w środę oficjalnie ogłoszony nowym trenerem niemieckiej reprezentacji skoczków. Na tym stanowisku zastąpił Wernera Schustera, który w styczniu informował, że wraz z końcem sezonu odchodzi z kadry naszych zachodnich sąsiadów. Już wcześniej media informowały o długości kontraktu, jednak z powodu szczegółów, które pozostawały do ustalenia, kontrakt został podpisany dopiero teraz.

Horngacher doprowadził reprezentację Polski do wielu sukcesów, jak choćby wygranie dwóch Pucharu Narodów, drużynowy brązowy medal igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu, czy drużynowy medal mistrzostw świata w lotach. Za jego kadencji Kamil Stoch sięgnął także po złoty medal igrzysk, Puchar Świata i dwa razy z rzędu wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wielką zasługą austriackiego szkoleniowca było również doprowadzenie takich skoczków, jak Piotr Żyła czy Dawid Kubacki do ścisłej światowej czołówki, a najlepszym potwierdzeniem tej tezy są ich miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, bo Stoch skończył sezon trzeci, Piotr Żyła czwarty, a Dawid Kubacki szósty.

Więcej o: