Skoki narciarskie. Niższa oglądalność skoków w sezonie 2018/2019

Sezon zimowy 2018/2019 w skokach narciarskich to już przeszłość. Przyszedł czas podsumowań, również w sferze transmisji telewizyjnych. Okazuje się bowiem, że niedawno zakończony Puchar Świata w skokach zgromadził przed telewizorami mniej widzów niż przed rokiem.
Zobacz wideo

Z wyników badań opublikowanych na portalu wirtualnemedia.pl, wynika, że Puchar Świata w sezonie 2018/2019 śledziło mniej widzów niż przed rokiem. Strata jaką zanotowały stacje telewizyjne transmitujące skoki wyniosła mniej więcej 150 tys. widzów względem roku analogicznego. Średnia widownia całego cyklu w stacji TVP i Eurosport wyniosła 5,11 mln. Zdecydowanie lepszym wynikiem może pochwalić się Telewizja Publiczna, która z całej puli przyciągnęła nieco ponad 4 mln kibiców. Eurosport sezon zakończył z bilansem widzów wynoszącym ponad 1 mln.

Najwięcej osób przed telewizory w TVP1 przyciągnął konkurs w Predazzo (5,37 mln). Na drugim miejscu uplasowały się loty w Oberstdorfie (5,18 mln). Na podium znalazł się również konkurs wieńczący Turniej Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen (4,95 mln). Sytuacja inaczej wyglądała w Eurosporcie. Na tej stacji zdecydowanie chętniej widzowie obejrzeli zawody w Willingen przed Mistrzostwami Świata w Seefeld (1,24 mln). Weekend z Pucharem Świata w Zakopanem również cieszył się sporą popularnością na tym kanale sportowym (994 tys). Trzecie były loty narciarskie na skoczni w Vikersund (943 tys).

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019 rozpoczął się 17 listopada 2018 r, konkursem drużynowym w Wiśle, a zakończył 24 marca 2019 r. w Planicy. Z kryształowej kuli za cały sezon mógł się cieszyć Ryoyu Kobayashi. Tuż za nim znalazł się Stefan Kraft, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na SportsinWinter.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.