Skoki narciarskie. Znany skoczek rozważa zakończenie kariery. Wszystko przez problemy zdrowotne

Znany rosyjski skoczek Dimitrij Wasiliew rozważa zakończenie kariery. Blisko 40-letni skoczek zmaga się z nawracającymi bólami kręgosłupa, które uniemożliwiają mu normalne treningi i występy w zawodach.
Zobacz wideo

Jeszcze w grudniu 2018 roku po dobrym wyniku w Niżnym Tagile legendarny skoczek zapowiadał kontynuowanie skoków aż do igrzysk olimpijskich w Pekinie, czyli w 2022 roku. Niestety zawodnik zmaga się z ciągle nawracający mi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu normalne treningi i skakanie.

-Jeśli latem nie będę odczuwać problemów z plecami, to mój udział w kolejnej edycji Pucharu Świata będzie bardzo prawdopodobny. Lato będzie jednak kluczowe. Sprawa jest skomplikowana. Kiedy już wydaje się, że wszystko jest w porządku, wystarczy jeden-dwa skoki, nerw zaczyna uciskać i znów muszę robić przerwę - mówi Vassiliew dla rosyjskiej agencji TASS.

Rosjaninowi nigdy nie udało się wygrać z zawodów Pucharu Świata, ale aż 9 razy meldował się na podium. Ostatni raz miało to miejsce na skoczni w Kuusamo w 2012 roku. Wasiliew na zawsze zostanie zapamiętany jako ten, który prowadził po pierwszej serii olimpijskiego konkursu na normalnej skoczni w Pragelato, ale w finale skok mu nie wyszedł i zakończył zawody na dziesiątym miejscu

Więcej o:
Copyright © Agora SA