Puchar Świata w Planicy. Polscy skoczkowie zaprezentują się po raz ostatni w tym sezonie. Gdzie oglądać konkurs indywidualny? Transmisja TV, stream online, na żywo

PŚ w Planicy. Po fenomenalnym konkursie drużynowym, w niedzielę polscy skoczkowie zaprezentują się po raz ostatni w sezonie. W zmaganiach indywidualnych wystartuje 30 czołowych zawodników klasyfikacji generalnej. Gdzie oglądać finał Pucharu Świata?
Zobacz wideo

Puchar Świata w Planicy. W niedzielę obejrzymy skoczków po raz ostatni w tym sezonie

Tradycyjnie już sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończy się na mamuciej skoczni w Planicy. W niedzielnym konkursie wystartuje pierwszych 30. skoczków z klasyfikacji generalnej. Kryształową Kulę zapewnił już sobie Ryoyu Kobayashi – na tę chwilę Japończyk ma na koncie 1985 punktów.

Drugi w klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft (1335 pkt). Trzeci w zestawieniu Kamil Stoch zgromadził 1264 punktów i ma jeszcze szansę, by wyprzedzić Austriaka.

Poza Stochem, w niedzielę zobaczymy na Letalnicy jeszcze trzech Polaków. Piotr Żyła jest 4. w klasyfikacji generalnej PŚ. Dawid Kubacki zajmuje 5. miejsce, a Jakub Wolny to 22. zawodnik w stawce.

W sobotę reprezentacja Polski we wspaniałym stylu wygrała konkurs drużynowy. Nasi zawodnicy zakończyli sezon w Pucharze Narodów na pierwszym miejscu.

Piątkowy konkurs indywidualny należał do Markusa Eisenbichlera. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a Piotr Żyła uplasował się na ostatnim stopniu podium. Dzięki świetnemu występowi polski skoczek awansował na 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych lotników.

Puchar Świata w Planicy. Gdzie oglądać niedzielny konkurs indywidualny? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV ostatniego w sezonie konkursu Pucharu Świata przeprowadzą: TVP i Eurosport. W Internecie polskich skoczków będzie można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport, a także poprzez Eurosport Player i NC+GO. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio – godz. 9:15 (Eurosport 1, Eurosport Player); 9:35 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport)

Konkurs – godz. 9:45 (Eurosport 1, Eurosport Player); 10:00 (TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport)