Adam Małysz zapowiedział, że w niedzielę zostanie ogłoszony nowy trener polskich skoczków. Pod warunkiem, że Stefan Horngacher odejdzie

Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego, zapowiedział, że w niedzielę, po ostatnim konkursie sezonu w Planicy, zostanie ogłoszony nowy trener kadry polskich skoczków. Oczywiście pod warunkiem, że Stefan Horngacher ogłosi, że tym trenerem już nie będzie.
Zobacz wideo

O tym, kto będzie trenerem polskich skoczków w kolejnych sezonach dyskutuje się od kilku tygodni. Stefan Horngacher jest kuszony pracą w kadrze Niemiec z której po obecnym sezonie odchodzi Werner Schuster. Austriak swoją decyzję miał ogłosić już po MŚ w Seefeld, ale przesunął termin najpierw na "po Raw Air", a potem na "po Planicy".

W tym czasie Polski Związek Narciarski prowadził rozmowy z ewentualnymi następcami Horngachera. Faworytem do tej funkcji jest czeski szkoleniowiec Michal Dolezal, który obecnie jest asystentem Austriaka i przy polskiej kadrze pracuje od kilku sezonów.

Ronny Hornschuh nie zostanie trenerem reprezentacji Polski

Jak poinformował Andreas Kopp z nzz.ch, Hornschuh nie chce odchodzić z reprezentacji Szwajcarii, bo boi się presji związanej z pracą w Polsce. Prawdopodobnie odrzuci także ofertę bycia asystentem Stefana Horngachera. To oznacza, że trenerem Polaków prawdopodobnie zostanie Michal Dolezal.

Historyczne zwycięstwo Polski w Planicy!

Polacy wygrali ostatni konkurs drużynowy w tym sezonie i po raz pierwszy w historii na skoczni mamuciej! Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła triumfowali w słoweńskiej Planicy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA