Skoki narciarskie. Indywidualnie jeden Polak tuż za podium PŚ w Planicy! Ale zwycięzca był nie do pokonania

Polscy skoczkowie wygrali ostatni drużynowy konkurs w tym sezonie. Loty w Planicy skończyły się dla nas fantastycznie. Zapewniliśmy sobie triumf w Pucharze Narodów. Indywidualnie najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który w przypadku, gdyby dzisiaj odbywał się konkurs indywidualny, byłby czwarty.
Zobacz wideo

Mimo świetnych skoków Polaków, bezkonkurencyjny okazał się zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi, który oddał dwa piękne skoki na odległość 240 i 237 metrów. Drugi byłby Markus Eisenbichler, a trzeci Timi Zajc.

Piotr Żyła zanotował czwarty wynik dnia, ale trzeba pamiętać, że w drugim skoku na odległość 242,5 metra, polski skoczek podparł skok. Gdyby nie to, prawdopodobnie byłby trzeci.

Nieoficjalna klasyfikacja indywidualna konkursu drużynowego w Planicy:

  1. Ryoyu Kobayashi 450,5 pkt
  2. Markus Eisenbichler 439,6
  3. Timi Zajc 429,6
  4. Piotr Żyła 416,3
  5. Jakub Wolny 415,6
  6. Domen Prevc 414
  7. Karl Geiger 409,7
  8. Kamil Stoch 400,8
  9. Johann Andre Forfang 395,7
  10. Dawid Kubacki 395,2

Podopieczni Stefana Horngachera nie dali w sobotę rywalom żadnych szans. Jakub Wolny pobił po raz kolejny swój rekord życiowy, a Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła również skakali znakomicie, przez co nikt nie mógł zabrać im zwycięstwa.

Polska wygrała Puchar Narodów

Polacy wygrali klasyfikację Pucharu Narodów po raz drugi w historii - po raz pierwszy dokonali tego w pierwszym sezonie pracy Stefana Horngachera (sezon 2016/17). W poprzednim sezonie najlepsza była Norwegia, która wyprzedziła Austrię i Polskę.

Więcej o: