Apoloniusz Tajner praktycznie przesądził przyszłość Stefana Horngachera

W niedzielę Stefan Horngacher ma oficjalnie ogłosić swoją decyzję co do przyszłości. Apoloniusz Tajner, prezes PZN, jest niemal przekonany, że Austriak odejdzie z Polski i obejmie Niemcy.
Zobacz wideo

Stefan Horngacher prawdopodobnie zrezygnuje z funkcji trenera polskiej kadry i przeniesie się do reprezentacji Niemiec. Austriak od dłuższego czasu ma ofertę z kraju mistrzów świata i wszystko wskazuje na to, że ją przyjmie. Potwierdza to również Apoloniusz Tajner.

- Horngacher przekazał publicznie informację, że zakończył już rozmowy z niemieckim związkiem i podjął decyzję. Prawdopodobnie podejmie tam pracę, ale czekamy na oficjalne stanowisko. Postanowił ujawnić je w niedzielę. Przygotowujemy się na różne sytuacje i mamy rozwiązanie - powiedział cytowany przez Polsat Sport. Kto zostanie jego następcą? Głównym faworytem jest Michal Dolezal, czyli asystent Horngachera. Tajner ujawnił, że sztab ma jeszcze dwie opcje, nad którymi się zastanawia.

Stefan Horngacher odejdzie mimo wielu sukcesów

Stefan Horngacher przejął polską kadrę przed sezonem 2016/17. Polacy pod jego wodzą zostali drużynowymi mistrzami świata w Lahti, brązowymi medalistami olimpijskimi i po raz pierwszy w historii wygrali Puchar Narodów. Do tego wiele sukcesów indywidualnych odnosili czołowi skoczkowie, tacy jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła.

Więcej o: