Skoki narciarskie. Dwukrotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata planuje koniec kariery

Jurij Tepes jest kolejnym słoweńskim skoczkiem, który myśli o zakończeniu kariery sportowej po obecnym sezonie Pucharu Świata. Wpływ na jego decyzję może mieć piątkowy konkurs indywidualny w Planicy.
Zobacz wideo

Jurij Tepes rozważa zakończenie kariery - taką informację przekazał portal skijumping.pl za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Wielki wpływ na jego decyzję będzie miał występ w piątkowym konkursie indywidualnym w Planicy. Liczy, że uda mu się awansować do drugiej serii, bo taki wynik dałby mu motywację na dalsze skakanie. Słoweniec chciałby wystąpić w mistrzostwach świata w lotach w przyszłym roku, które odbędą się właśnie na Letalnicy.

Tepes w tym roku skończył 30 lat. W obecnym sezonie startował pięciokrotnie w Pucharze Świata, jednak dwukrotnie nie wchodził do konkursu głównego, a punktował tylko w Oberstdorfie, gdzie dwukrotnie był 26. Jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze był brązowy medal w konkursie drużynowym na mistrzostwach świata w Oslo w 2011 roku. Rok później także w rywalizacji zespołowej zdobył brąz na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Vikersund. Dwukrotnie wygrywał, a siedem razy stał na podium zawodów Pucharu Świata.

Przed Tepesem informację o zakończeniu swojej kariery przekazał Robert Kranjec. Nie awansował jednak do piątkowego konkursu indywidualnego, dlatego jego pożegnanie odbędzie się w sobotę, w przerwie konkursu drużynowego.

Więcej o: