Raw Air 2019. Przed nami ostatni konkurs. Gdzie oglądać zmagania w Vikersund? Transmisja TV, stream online, na żywo, 17.03.2019

Raw Air 2019. Morderczy cykl dobiegnie dziś końca. W Norwegii po raz ostatni zobaczymy skoczków podczas niedzielnego konkursu indywidualnego w Vikersund. Gdzie obejrzeć występ Polaków?
Zobacz wideo

Raw Air 2019. Norweski cykl rusza po raz trzeci

Po raz pierwszy cykl Raw Air rozegrano w sezonie 2016/2017. W Raw Air zwycięży zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w kwalifikacjach (zwanych prologami), konkursach drużynowych i indywidualnych. Zawody rozgrywane są na czterech norweskich obiektach w Oslo, Lillehammer, Troindheim i Vikersund. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro. W sezonie 2017/2018 w Raw Air triumfował Kamil Stoch. Warto pamiętać, że w trakcie zmagań w Norwegii skoczkowie zbierają punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata.

Raw Air 2019. W konkursie indywidualnym zobaczymy czterech Polaków. Kadra zawiodła w drużynówce

W piątkowych kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym w Vikersund triumfował Ryoyu Kobayashi, drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a na ostatnim stopniu podium uplasował się Markus Eisenbichler. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który zakończył kwalifikacje na 6. miejscu. Piotr Żyła był wczoraj 12., Kamil Stoch 19., Jakub Wolny 20. W konkursie indywidualnym nie zobaczymy Pawła Wąska i Stefana Huli.

W drugim konkursie drużynowym w ramach cyklu Raw Air zawiódł Kamil Stoch. Po kiepskich skokach mistrza olimpijskiego zajęliśmy ostatecznie 4. miejsce. Na mamucie w Vikersund najlepsi okazali się Słoweńcy, drugą pozycję zajęli Niemcy. Na „pudle” znaleźli się jeszcze Austriacy.

Klasyfikacja generalna Raw Air 2019 przed ostatnim konkursem w Vikersund

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air 2019 zajmuje Stefan Kraft (2015,4 pkt). Drugi Ryoyu Kobayashi traci do Austriaka 8,5 punktu. Na trzecim miejscu pozostał Robert Johansson. W Raw Air 2019 Dawid Kubacki jest 6., a Kamil Stoch spadł na 11. miejsce. Jakub Wolny plasuje się na 12. pozycji, Piotr Żyła jest 20., Stefan Hula 35., a Paweł Wąsek 53.

Raw Air 2019, Trondheim. Gdzie oglądać konkurs indywidualny w Vikersund? Transmisja TV, stream online, na żywo

Ostatni konkurs tegorocznego cyklu Raw Air 2019 obejrzymy w niedzielę w Telewizji Polskiej i Eurosporcie. W Internecie skoki reprezentantów Polski będzie można zobaczyć na stronie i aplikacji TVP Sport i poprzez Eurosport Player. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio – godz. 16:00 (TVP Sport); 16:45 (TVP 1)

Konkurs – godz. 16:55 ( TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport); 17:00 (TVP 1, Eurosport 1, Eurosport Player)

Więcej o: