Raw Air 2019. Gdzie oglądać konkurs drużynowy w Vikersund? Transmisja TV, stream online, na żywo, skład, 16.03.2019

Raw Air 2018/2019. Dziś po południu polscy skoczkowie będą bronić pierwszego miejsca w Pucharze Narodów. Na mamuciej skoczni w Vikersund zostanie rozegrany przedostatni w tym sezonie konkurs drużynowy. Gdzie oglądać występ reprezentacji Polski?
Zobacz wideo

Czym jest cykl Raw Air?

W tym roku skoczkowie będą rywalizować w cyklu Raw Air po już raz trzeci. Warto pamiętać, że w trakcie  zmagań na czterech skoczniach w Norwegii (Oslo, Lillehammer, Troindheim, Vikersund) zawodnicy gromadzą punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata. W Raw Air zwycięży zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w kwalifikacjach (zwanych prologami), konkursach drużynowych i indywidualnych. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro. W sezonie 2017/2018 w Raw Air triumfował Kamil Stoch. 

Raw Air 2019. Pierwszy konkurs drużynowy odbył się w Oslo

W sobotę, 9 marca, na skoczni w Oslo rozegrano konkurs drużynowy w ramach Raw Air 2019. Przez fatalne warunki atmosferyczne rozegrano jedynie pierwszą serię. Triumfowali Norwegowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Japonii, a trzecie Austria. Polska uplasowała się na czwartym miejscu.

Dziś po południu na skoczni w Vikersund Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Klasyfikacja Pucharu Narodów 2018/2019. Polska wciąż na szczycie

Przed drużynowym konkursem na norweskim mamucie reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Nasi reprezentanci zgromadzili 5039 punktów i o 470 punktów wyprzedzają drugich Niemców. Na trzecim miejscu znajdują się skoczkowie z Japonii (3995 pkt).

Raw Air 2019 - klasyfikacja generalna przed konkursem drużynowym w Vikersund

Skoczkowie mieli wczoraj okazję do poprawienia swojego stanu posiadania w cyklu Raw Air. W piątkowym prologu przed konkursem indywidualnym w Vikersund triumfował Ryoyu Kobayashi, drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a na ostatnim stopniu podium uplasował się Markus Eisenbichler. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który zakończył kwalifikacje na 6. miejscu. Piotr Żyła był wczoraj 12., Kamil Stoch 19., Jakub Wolny 20. W konkursie indywidualnym nie zobaczymy Pawła Wąska i Stefana Huli.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air 2019 zajmuje Stefan Kraft (1567,1 pkt). Drugi Ryoyu Kobayashi traci do Austriaka tylko 6,6 punktu. W Raw Air 2019 Dawid Kubacki jest 6., a Kamil Stoch spadł na 7. miejsce. Jakub Wolny plasuje się na 15. miejscu, Piotr Żyła jest 24., Stefan Hula 31., a Paweł Wąsek 48.

Raw Air 2019, Trondheim. Gdzie oglądać konkurs drużynowy w Vikersund? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV sobotniego konkursu drużynowego w Vikersund przeprowadzą: TVP i Eurosport 1. W Internecie reprezentantów Polski będzie można oglądać na stronie i aplikacji TVP Sport i poprzez Eurosport Player. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio – godz. 16:20 (TVP Sport); 16:40 (TVP 1)

Konkurs – godz. 16:55 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport); 17:00 (Eurosport 1, Eurosport Player)

Więcej o: