Raw Air 2019. Vikersund na razie nie dla Stocha, ale Polska powinna walczyć o podium. Zapowiada się szalony konkurs

Czterech Polaków w Top 20, a jako zespół trzecie miejsce - tak Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Jakub Wolny wypadli w piątkowych kwalifikacjach w Vikersundzie. Indywidualny konkurs lotów na największej skoczni świata odbędzie się w niedzielę. Na sobotę zaplanowano "drużynówkę", która - patrząc po wynikach kwalifikacji - może rozgrywać się na ułamki punktów.
Zobacz wideo

Ryoyu Kobayashi znów najlepszy. Kwalifikacje były popisem Japończyka, który skoczył 232 metry. Na podobnym poziomie zaprezentował się jeszcze tylko Stefan Kraft (230 m). Z Polaków najbliżej tej wspaniałej dwójki był Kubacki, który po locie na 214,5 m zajął szóste miejsce.

W niedzielnym konkursie zobaczymy czterech Polaków, bo awansu nie uzyskali Stefan Hula i Paweł Wąsek. Tę samą czwórkę – Żyłę, Wolnego, Kubackiego i Stocha – będziemy oglądali również w sobotę, w zawodach drużynowych. Jako zespół wypadliśmy w piątek nieźle, mimo gorszego dnia Stocha, który był dopiero 19. I mimo dużych problemów Żyły.

W sumie nasza czwórka wyskakała 719,7 pkt. Okazuje się, że niemal dokładnie tyle samo osiągnęły jeszcze trzy inne ekipy. Tylko nieznacznie lepsi od nich byli Niemcy, a nieznacznie od pierwszej piątki odstawali Norwegowie. W sobotę w Vikersundzie w walce o zwycięstwo i miejsca na podium może liczyć się aż sześć drużyn, a o ostatecznej klasyfikacji na największej skoczni świata mogą decydować minimalne różnice.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.