Skoki narciarskie. Raw Air 2019. Rozczarowujący wynik Kamila Stocha

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny zakwalifikowali się do niedzielnego konkursu w norweskim Vikersund. Jedynie Kubacki, który był szósty, znalazł się w pierwszej dziesiątce. W zawodach nie zobaczymy Pawła Wąska i Stefana Huli.
Zobacz wideo

Kamil Stoch skakał jako lider PŚ w lotach skakał jako ostatni zawodnik kwalifikacji, ale jego wynik jest rozczarowujący. Mistrz olimpijski skoczył 202.5 metra, co przełożyło się na 19. lokatę w kwalifikacjach. Tuż za nim znalazł się Jakub Wolny. Lepsze wyniki osiągnęli: Piotr Żyła, który był 12. (skoczył 210.5 m) oraz Dawid Kubacki, lądując na 214.5 metrze.

W piątek najdalej poszybował Ryoyu Kobayashi, który osiągnął 232 metry. 120 centymetrów krócej poleciał Stefan Kraft. Na podium znalazł się także Markus Eisenbichler.

Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę, a w sobotę czeka nas "drużynówka".

Klasyfikacja Raw Air. Dawid Kubacki pnie się w górę

Czym jest cykl Raw Air?

Tegoroczna edycja Raw Air jest trzecią odsłoną norweskiego turnieju. W trakcie zawodów na czterech obiektach w Norwegii (Oslo, Lillehammer, Troindheim, Vikersund) skoczkowie gromadzą punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata. Raw Air wygra zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w kwalifikacjach (zwanych prologami), konkursach drużynowych i indywidualnych. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro. Przed rokiem w Raw Air triumfował Kamil Stoch.

Więcej o:
Copyright © Agora SA