Raw Air 2019. Gdzie oglądać kwalifikacje w Vikersund? Transmisja TV, stream online, na żywo, klasyfikacja, 15.03.2019

Raw Air 2018/2019. Cykl Raw Air wchodzi w decydującą fazę. Przed nami jeszcze konkurs drużynowy i indywidualny. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje na mamuciej skoczni w Vikersund. Gdzie oglądać polskich skoczków?
Zobacz wideo

Czym jest cykl Raw Air?

Tegoroczna edycja Raw Air jest trzecią odsłoną norweskiego turnieju. W trakcie  zawodów na czterech obiektach w Norwegii (Oslo, Lillehammer, Troindheim, Vikersund) skoczkowie gromadzą punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata. Raw Air wygra zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w kwalifikacjach (zwanych prologami), konkursów drużynowych i indywidualnych. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 60 tysięcy euro. Przed rokiem w Raw Air triumfował Kamil Stoch. 

Raw Air 2019. Za nami trzy konkursy indywidualne i konkurs drużynowy

W minioną sobotę na skoczni w Oslo odbył się konkurs drużynowy w ramach Raw Air 2019. Przez fatalne warunki atmosferyczne rozegrano jedynie pierwszą serię. Triumfowali Norwegowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Japonii, a trzecie Austria. Polska uplasowała się na czwartym miejscu. W niedzielnym konkursie indywidualnym najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął dopiero 13. miejsce. Dziewiętnasty był Jakub Wolny, 24. Dawid Kubacki, a Piotr Żyła 26. Do finałowej serii nie awansowali Stefan Hula i Paweł Wąsek.  

We wtorek (12 marca) rozegrano konkurs indywidualny na skoczni HS 140 w Lillehammer. Kamil Stoch, choć po pierwszej serii zajmował 8. miejsce, ostatecznie uplasował się na 4. pozycji. Dawid Kubacki zakończył konkurs na 8. miejscu, Jakub Wolny był 21., a Stefan Hula 24. Do drugiej serii nie zakwalifikował się Piotr Żyła. Zawody w Lillehammer wygrał Stefan Kraft, który wyprzedził Roberta Johannsona i Ryoyu Kobayashiego. 

Trzeci konkurs indywidualny w cyklu nie był udany dla naszych skoczków. 14 marca na skoczni w Trondheim najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zakończył zmagania na 11. miejscu. 13. miejsce zajął Jakub Wolny, 17. Kamil Stoch, a 18. był Dawid Kubacki. W Trondheim triumfował Ryoyu Kobayashi. 

Raw Air 2019 - klasyfikacja generalna przed prologiem w Vikersund

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air 2019 zajmuje Stefan Kraft (1357,4 pkt). Drugi Ryoyu Kobayashi traci do Austriaka 9,5 punktu. Kamil Stoch pozostał na 6. miejscu (1223,6 pkt). W Raw Air 2019 Dawid Kubacki jest 9., Jakub Wolny 14., Piotr Żyła 24., Stefan Hula 32., a Paweł Wąsek 49.

Raw Air 2019, Trondheim. Gdzie oglądać prolog w Vikersund. Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV piątkowych kwalifikacji przed konkursem w Vikersund przeprowadzi  Eurosport 1. W Internecie reprezentantów Polski będzie można oglądać na stronie i w aplikacji Eurosport Player. Studio rozpocznie się o godz.16:45 , a na mamucią skocznię przeniesiemy się o godz. 17:15.

Więcej o: