Twórca sukcesów Ryoyu Kobayashiego rezygnuje. Japończyk ma problem

Ryoyu Kobayashi zszokował wszystkich swoją formą w obecnym sezonie. Powtórzenie tego może być bardzo trudne, w dodatku z pracy rezygnuje trener klubowy Japończyka Janne Vaatainen, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za jego sukcesy.
Zobacz wideo

Ryoyu Kobayashi wygrał w tym sezonie aż 12 konkursów i już w Oslo sięgnął po Puchar Świata. 22-latek zaskoczył wszystkich swoją dyspozycją i lekkością skoków. Okazuje się jednak, że w przyszłym sezonie może być o to zdecydowanie trudniej, bo z posadą żegna się Janne Vaatainen, czyli klubowy trener Japończyka, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za sukces młodego Japończyka. Fin chce jednak poszukać nowych wyzwań, a w tym momencie ma znakomitą prasę, bo jego wychowanek stał się najlepszych skoczkiem stawki.

Vaatainen od 2011 roku był trenerem Tsuchiya Ski Team, a Ryoyu Kobayashiego pierwszy raz zobaczył w 2012 roku. Junior od razu przekonał go wynikami testów sprawnościowych oraz samą techniką skakania. Kobayashi przeprowadził się z małego miasteczka Hachimanta do Sapporo i rozpoczął treningi w Tsuchiya Home Ski Team 

Fin miał jednak problem z przekonaniem go do ciężkiej pracy. - Od dawna go próbowałem zapędzić do cięższej pracy, ale nie był zachwycony - mówi Vaatainen. Od kiedy zrozumiał, że trzeba robić więcej niż tylko jeździć Porsche, stał się całkiem dobry – mówił Vaatainen przed Turniejem Czterech Skoczni w „Tiroler Tageszeitung”.

- Dla zawodnika, który przeniósł się z 26 tysięcznego miasteczka do takiego liczącego dwa miliony. Miał trudne początki, ale potem przyszło porozumienie z nowymi kolegami - dodawał trener.

Trenerem kadry narodowej Japonii jest Hideharu Myiahira, ale w systemie japońskim zawodnicy latem trenują głównie w klubach. Zimą, gdy zawodnicy przebywają głównie w Europie pracują razem ze sztabem kadry narodowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA