Jedenastu skoczków w składzie Polski na Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Wśród nich Maciej Kot

W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Poznaliśmy skład polskich skoczków na te zmagania. Znajduje się w nim Maciej Kot, który z powodu słabej formy nie załapał się do kadry na norweski turniej Raw Air.
Zobacz wideo

Na skoczni im. Stanisława Marusarza zobaczymy jedenastu polskich skoczków. Trener Maciej Maciusiak powołał na te zawody: Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Przemysława Kantykę, Klemensa Murańkę, Damiana Skupnia, Kacpra Juroszka, Mateusza Gruszkę, Kacpra Stosela oraz Adama Niżnika. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią konkursy Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej. To pokłosie podpisanej w styczniu umowy między Polskim Związkiem Narciarskim i publicznym nadawcą.

Program zawodów:

16.03.2019, sobota

  • 09:30 – oficjalny trening
  • 10:30 – seria próbna
  • 12:00 – pierwsza seria konkursowa

17.03.2019, niedziela

  • 10:30 – seria próbna
  • 12:00 – pierwsza seria konkursowa

- Nie ma żadnych wątpliwości, że Maćkowi Kotowi zaszkodziła ambicja Stefana Horngachera. Chciał naprawić Maćka, a nie potrafi tego zrobić już od ubiegłego sezonu - mówi Kazimierz Długopolski, odkrywca talentu Macieja Kota.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: