Raw Air kobiet w Trondheim: Rajda i Karpiel z awansem do konkursu. Zwycięstwo Maren Lundby

Z Lillehammer do Trondheim przeniosła się rywalizacja kobiet w turnieju Raw Air. Panie rywalizowały dzisiaj w kwalifikacjach. Triumf odniosła Maren Lundby. Obie startujące Polki awansowały do konkursu. Kamila Karpiel była 29. a Kinga Rajda skończyła rywalizację tuż za nią.
Zobacz wideo

Norweżka Maren Lundby wygrała kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Trondheim. Mistrzyni olimpijska z dwudziestej ósmej belki startowej uzyskała 128,5 metra. Druga Eva Pinkelnig straciła do niej 2,1 punktu. Austriaczce zmierzono 130 metrów, ale ruszała ona z platformy ustawionej o jeden stopień wyżej. Trzecie miejsce wywalczyła Yuki Ito, która lądowała 1,5 metra bliżej od Lundby. Juliane Seyfarth z Niemiec została sklasyfikowana na czwartym miejscu po skoku na taką samą odległość jak Japonka. Kolejna z reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów Katharina Althaus skoczyła 125 metrów i zajęła piątą lokatę.

W czwartkowym konkursie zobaczymy dwie Polki, które znów nieźle poradziły sobie z dużym obiektem. Kamila Karpiel uzyskała 109 metrów, a Kinga Rajda lądowała 3,5 metra bliżej. Ta pierwsza skończyła kwalifikacje na 29. miejscu, a druga była tuż za nią. Groźny upadek zaliczyła Susanna Forsstroem. Finka tuż za progiem miała problemy w locie i spadła z wysokości, po czym uderzyła plecami o zeskok.

Więcej o sportach zimowych przeczytasz na sportsinwinter.pl.

Więcej o: