Skoki narciarskie. Dramatyczny upadek na skoczni Trondheim [WIDEO]

W czasie kwalifikacji do konkursu kobiet w Trondheim doszło do dramatycznego upadku fińskiej skoczkini Susanny Forsstroem. Zawodniczka runęła na zeskok z dużej wysokości

W czasie kwalifikacji kobiet w Trondheim doszło do bardzo groźnego upadku 23-letniej skoczkini z Finlandii. Susanne Forsstroem straciła równowagę tuż po wyjściu z progu i runęła na zeskok po 65 metrach lotu. Zawodniczka uderzyła plecami o śniegi zsunęła się na sam dół zeskoku. Skoczkini tuż po upadku wstała o własnych siłach, ale widać było, że odczuła to uderzenie. Zawodniczką od razu zajęły się służby medyczne. 

- Nadała zbyt dużą rotację w tym skoku. Szarpnęła deskami, ale powietrzne nacisnęło je mocno w dół. Narty straciły nacisk od spodu, pobrały powietrze, a potem było już bardzo małe szansę, by się uratować- powiedział Johann Remen Evensen, były skoczek a teraz norweski ekspert. 

Upadek jak Stjernena

Upadek Forsstroem przypomniał upadek Andreasa Stjernena w Lahti. Skoczek podobnie runął na zeskok. Norwegowie, którzy od samego początku dysponowali nagraniem z tego zdarzenia, nie mieli zamiaru go upubliczniać. Po decyzji mistrza olimpijskiego w drużynie zdecydowali się jednak pokazać upadek skoczka, który wyglądał dramatycznie. Stjernen stracił równowagę w powietrzu i runął na zeskok.Ostatnio Stjernen ogłosił, że kończy karierę tuż po zawodach... w Trondheim. 

W tych samych kwalifikacjach najlepsza okazała się Norweżka Maren Lundby. Do konkursu awansowały także Kamila Karpiel i Kinga Rajda. Zawodniczki zajęły odpowiednio 29. i 30. miejsce. 

Więcej o: