Skoki narciarskie. Kraft deklasuje w prologu. Kubacki na podium! Średni skok Stocha

Stefan Kraft zdeklasował rywali w prologu na skoczni Granasen w Trondheim. Trzeci był Dawid Kubacki, który oddał bardzo dobry skok. Niestety, słaby lot zanotował Kamil Stoch, który był dopiero czternasty.
Zobacz wideo

Stefan Kraft pokazał prawdziwą klasę i formę w czwartkowym prologu przed zawodami w Trondheim. Austriak poleciał aż 135,5 metra, co dało mu zwycięstwo z dużą przewagą. Średni skok Roberta Johanssona na 128 metrów oznacza również, że Kraft odrobił stratę w Raw Air do Norwega i jest nowym liderem turnieju! 

Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki, który skoczył 130 metrów. 29-latek świetnie wyglądał w powietrzu i można było odnieść wrażenie, że ma szansę na zwycięstwo w prologu.  Po chwili lepszy okazał się jednak Kraft, a Polaka wyprzedził jeszcze Ryoyu Kobayashi, który skoczył tylko pół metra dalej i był lepszy od Kubackiego zaledwie o 0,3 pkt. 

Niestety, słaby skok oddał Kamil Stoch, który poleciał zaledwie 123 metry. Najlepszy Polski skoczek nie był zadowolony ze swojej próby, bo znowu było widać, jak wysoko wyszedł z progu, ale potem zabrakło prędkości w locie i Stoch szybko spadł z dużej wysokości. 

Do czwartkowego konkursu wszedł komplet Polaków. 15. był Jakub Wolny (122,5 metra), 26. miejsce zajął Piotr Żyła (120,5 metra). Najsłabiej z biało-czerwonych wypadli Paweł Wąsek (116 metrów) i Stefan Hula (115 metrów). Zajęli kolejno 43. i 44. miejsce. 

Piątkowy konkurs rozpocznie się o godzinie 17.

Więcej o: