Skoki narciarskie. Kolejny konkurs Raw Air. Co z pogodą w Trondheim?

W środę o godz. 15:30 skoczkowie rozpoczną rywalizację w trzecim mieście cyklu Raw Air. Zawodnicy wezmą udział w treningu i kwalifikacjach na skoczni w Trodnheim. Pogoda, która wcześniej mocno wpływała na przebieg rywalizacji, tym razem ma być bardziej łaskawa.
Zobacz wideo

Opady śniegu oraz wiatr w granicach 4-5 metrów na sekundę - takie warunki panowały we wtorek w Lillehammer, gdzie skoczkowie narciarscy rywalizowali w drugim konkursie cyklu Raw Air. Pogoda co prawda nie pokrzyżowała planów organizatorów, bo konkurs odbył się zgodnie z planem, ale kolejny raz miała spory wpływ na indywidualne wyniki skoczków. Żadnemu z Polaków nie udało się zająć miejsca na podium. Najwyżej zmagania zakończył Kamil Stoch, który był czwarty.

W środę w Trondheim z pogodą ma być już lepiej, choć kolejny raz skoczkom będą towarzyszyć opady śniegu. Trening rozpoczyna się o godz. 15:30, kwalifikacje dwie godziny później, a padać będzie już od 12. Lżejszy będzie jednak wiatr, który w trakcie treningu maksymalnie będzie osiągał prędkość 3 m/s, a podczas kwalifikacji tylko 1 m/s.

Prognoza pogody na czas skoków w TrondheimPrognoza pogody na czas skoków w Trondheim yr.no

Podobne warunki w Trondheim mają panować także w czwartek, kiedy odbędzie się konkurs. Jego początek zaplanowano na godz. 17:00. Poprzedzi go seria próbna zaplanowana na godz. 16:00.

Prognoza pogody na skoki w TrondheimPrognoza pogody na skoki w Trondheim yr.no