Skoki narciarskie. Piękna walka Kamila Stocha o podium. Stefan Kraft przeskoczył rywali

Kamil Stoch zajmował po pierwszej serii dopiero ósmą lokatę, ale dzięki świetnemu skokowi w drugiej serii zameldował się na czwartej lokacie. Wtorkowe zawody Pucharu Świata w Lillehammer z cyklu Raw Air wygrał Stefan Kraft.
Zobacz wideo

Po pierwszej serii najbardziej zadowolony mógł być Kubacki, który skokiem na odległość 133 metrów zapewnił sobie trzecie miejsce. Stoch poszybował trzy metry krócej i był siódmy. Do drugiej serii awansował także Jakub Wony (27. miejsce) i Stefan Hula (28.). Tylko Piotr Żyła nie zdołał się załapać.

W drugiej serii warunki ciągle się zmieniały. Hula osiągnął 122.5 metra, a Wolny aż 129. Pierwszy z nich zakończył zawody na 24. miejscu, a Wolny na 21. pozycji.

Kraft poza zasięgiem rywali

Kamil Stoch osiągnął 137 metrów w drugiej serii i awansował z ósmej na czwartą lokatę. Kubacki, po drugim skoku, spadł na ósmą lokatę. Konkurs wygrał Kraft, który przypieczętował triumf lotem na odległość 141 metrów. Żaden skoczek nie osiągnął takiego rezultatu. Drugi był Johansson, a trzeci R. Kobayashi.

Klasyfikacja Raw Air

Trwa mordercza rywalizacja w Raw Air. Jak wygląda klasyfikacja generalna norweskiego turnieju po skokach w Oslo i w Lillehammer? Kolejny awans zaliczył Kamil Stoch.

Więcej o: