Skoki narciarskie. Pogoda znowu storpeduje konkurs skoków w Lillehammer? Niepokojące prognozy

Opady śniegu oraz wiatr w granicach 4-5 metrów na sekundę - tak prezentują się prognozy pogody na godziny popołudniowe w Lillehammer. Na olimpijskiej skoczni ma zostać rozegrany dziś konkurs skoków, jednak pogoda po raz kolejny w trakcie cyklu Raw Air może pokrzyżować plany organizatorów.
Zobacz wideo

Po zawodach w Oslo, gdzie skoczkowie i trenerzy narzekali na problemy z wiatrem, który spowodował upadek m.in. Stephana Leyhe w sobotnim konkursie drużynowym, wszyscy mieli nadzieję, że pogoda okaże się łaskawsza w Lillehammer. I choć w prologu wiatr nie był tak silny, jak w stolicy Norwegii, to często zmieniał swoją siłę i kierunek, wypaczając w pewnym stopniu przebieg kwalifikacji.

Prognozy pogody na wtorek mówią o większej sile wiatru w godzinach popołudniowych, czyli właśnie wtedy, kiedy rozegrane zostaną zawody. Jego średnia prędkość ma oscylować w okolicach 4-5 metrów na sekundę. Spodziewane również są intensywne opady śniegu, co może mieć ogromny wpływ na wyniki rywalizacji.

Pogoda w LillehammerPogoda w Lillehammer screen

Kamil Stoch zajął ósme miejsce w kwalifikacjach do konkursu w Lillehammer. Dzięki temu awansował z 11. na 10. pozycję w klasyfikacji turnieju Raw Air. Liderem pozostał Norweg Robert Johansson. Drugi wciąż jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Austriak Stefan Kraft. Pozostali Polacy zajmują w turnieju miejsca: 13. (Dawid Kubacki), 16. (Jakub Wolny), 20. (Piotr Żyła), 35. (Stefan Hula) i 53. (Paweł Wąsek).

Więcej o: