Raw Air 2019. Konkurs w Lillehammer. Gdzie oglądać polskich skoczków? Transmisja TV, stream online, na żywo, klasyfikacja, 12.03.2019

Raw Air 2019, Lillehammer. W Oslo reprezentantom Polski nie poszło najlepiej. Szansa na poprawę wyników nastąpi dziś, podczas zawodów na skoczni w Lillehammer. Gdzie oglądać wtorkowy konkurs indywidualny?
Zobacz wideo

Raw Air 2019. To już trzecia odsłona norweskiego cyklu

Cykl Raw Air rozgrywany jest od sezonu 2016/2017. Co ważne, podczas zawodów na czterech obiektach w Norwegii skoczkowie gromadzą punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata. Zwycięzcą Raw Air zostanie zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w ramach kwalifikacji (zwanych prologami), konkursów drużynowych i indywidualnych. Dla najlepszego zawodnika czeka nagroda w wysokości 60 tysięcy euro.

Raw Air 2019. W Oslo reprezentanci Polski zawiedli. Poprawa przyjdzie w Lillehammer?

W minioną sobotę na skoczni w Oslo odbył się konkurs drużynowy w ramach Raw Air 2019. Przez fatalne warunki atmosferyczne rozegrano jedynie pierwszą serię. Triumfowali Norwegowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Japonii, a trzecie Austria. Polska uplasowała się na czwartym miejscu. W niedzielnym konkursie indywidualnym najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zajął dopiero 13. miejsce. Dziewiętnasty był Jakub Wolny, 24. Dawid Kubacki, a Piotr Żyła 26. Do finałowej serii nie awansowali Stefan Hula i Paweł Wąsek.  

Bracia Kobayashi wygrywają prolog. Johansson na szczycie, Stoch w pierwszej dziesiątce Raw Air 2019

W poniedziałek (11 marca) przeprowadzono kwalifikacje przez konkursem indywidualnym na skoczni w Lillehammer. Najlepszym w prologu okazał się Junshir? Kobayashi, drugi był jego brat Ryoyu, a trzeci Johann André Forfang. Kamil Stoch skoczył 131,5 m i zakończył kwalifikacje na 8. miejscu. 

Piotr Żyła uplasował się na 11. pozycji, Dawid Kubacki był 15, Stefan Hula 17., a Jakub Wolny 24. Do konkursu nie zakwalifikował się Paweł Wąsek (67. miejsce)

W klasyfikacji generalnej Raw Air 2019 wciąż prowadzi Robert Johansson. Reprezentant gospodarzy zgromadził 677 punktów i o 17,3 punktu wyprzedza Ryoyu Kobayashiego. Kamil Stoch po kwalifikacjach w Lillehammer awansował na 10. miejsce. Oto klasyfikacja norweskiego cyklu przed wtorkowym konkursem indywidualnym:

Raw Air 2019 – konkurs indywidualny w Lillehammer. Gdzie oglądać rywalizację skoczków?

Transmisję TV wtorkowego konkursu w Lillehammer przeprowadzi TVP oraz Eurosport 1. W Internecie reprezentantów Polski w skokach będzie można obejrzeć na stronie i w aplikacji TVP Sport i Eurosport Player. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji.

Studio przed konkursem w Lillehammer – 16:15 (TVP Sport, sport.tvp.pl), 16:35 (TVP 1)

Konkurs – 17:00 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl); 17:15 (Eurosport 1, Eurosport Player)

Więcej o: