Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Stoch, Żyła i Kubacki muszą uważać

Ryoyu Kobayashi zdobył Puchar Świata na pięć konkursów przed końcem. Polscy skoczkowie muszą na atak zza pleców. Stefan Kraft i Robert Johansson tracą mało punktów i jeszcze w czasie Raw Air mogą nas zaatakować.
Zobacz wideo

Ryoyu Kobayashi zajął piąte miejsce w czasie konkursu Pucharu Świata w norweskim Oslo. 13. miejsce Kamila Stocha oznacza, że Japończyk ma już 500 punktów przewagi nad Polakiem, a do końca sezonu pozostało zaledwie pięć konkursów Pucharu Świata. Dodatkowo przy równej liczbie punktów decyduje liczba zwycięstw, a tych Japończyk ma na swoim koncie już 10. 

Ryoyu Kobayashi jest pierwszym Japończykiem, który zdobył Kryształową Kulę. Ta sztuka nie udała się takim legendom, jak Noriaki Kasai, Masahiko Harada czy Kazuyoshi Funaki. 

Stoch, Żyła i Kubacki muszą uważać na atak

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trwa jednak walka o drugie miejsce, które w tym momencie zajmuje Kamil Stoch. W Oslo świetnie wypadł jednak Stefan Kraft, który zajął drugie miejsce i nadrobił sporo punktów do naszego skoczka. W tym momencie Austriak traci 68 punktów do 32-letniego zawodnika z Zębu. 

Uważać muszą także Piotr Żyła (968 pkt) i Dawid Kubacki (841 pkt), którzy zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W kapitalnej dyspozycji jest jednak Robert Johansson zajmujący w tym momencie szóste miejsce. Norweg traci do Kubackiego tylko 34 punkty, a przed nami jeszcze trzy konkursy Raw Air na skoczniach, które Johansson po prostu uwielbia. 

Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach to właśnie Oslo było najbardziej pechową dla nas skocznią w turnieju Raw Air, a w kolejnych konkursach biało-czerwoni prezentowali się znacznie lepiej. Miejmy nadzieję, że tym razem razem będzie podobnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.