Raw Air. Kamil Stoch drugi w kwalifikacjach w Oslo. Dobry skok Jakuba Wolnego

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu w Oslo. Wygrał Robert Johansson. Do niedzielnych zawodów awansowali wszyscy Polacy.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Oslo wygrał Robert Johansson z notą 140,6 pkt. Norweg skoczył 132 metry. Drugi był Kamil Stoch (130 metrów), który do lidera stracił 4,5 pkt. Trzeci Timi Zajc uzyskał 0,5 metra i 1 punkt mniej od Polaka. Dobry wynik zanotował Jakub Wolny, który zajął 9. miejsce. Wszyscy skaczący w kwalifikacjach Polacy awansowali do niedzielnych zawodów.

49. Paweł Wąsek - 112 m - 99.5 pkt

Cykl Raw Air rozgrywany jest od sezonu 2016/2017. Podczas zawodów na czterech obiektach w Norwegii skoczkowie gromadzą punkty nie tylko w ramach cyklu, ale i Pucharu Świata. Zwycięzcą Raw Air zostanie zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w 16 próbach, a więc w ramach kwalifikacji (zwanych prologami), konkursów drużynowych i indywidualnych. Dla najlepszego zawodnika czeka nagroda w wysokości 60 tysięcy euro.

Kamil Stoch zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – zgromadził 1145 punktów. Ryoyu Kobayashi wyprzedza skoczka z Zębu o 475 punktów. Piotr Żyła plasuje się na czwartej pozycji (963 pkt), Dawid Kubacki na piątej (834 pkt). Jakub Wolny jest 24. (192 pkt), Stefan Hula 38. (62 pkt), a Paweł Wąsek 67. (4 pkt).