Oficjalnie: Złoty medalista olimpijski i wicemistrz świata w skokach narciarskich kończy karierę!

Andreas Stjernen zapowiedział, że po turnieju Raw Air zakończy karierę! Norweg jest złotym medalistą igrzysk olimpijskich w drużynie i wicemistrzem świata w drużynie z Lahti w 2017 roku.
Zobacz wideo

Andreas Stjernen w rozmowie z Norweskim Związkiem Narciarskim powiedział, że po turnieju Raw Air zakończy karierę. Nie pojedzie na finał sezonu do Planicy.

- Myślałem od tym od dłuższego czasu. Myśli o zakończeniu kariery przewijały się przez moją głowę latem, jesienią, a także zimą. Dałem z siebie już wszystko, co mogłem. Podczas pobytu w domu zdałem sobie sprawę, że oglądanie rodaków w telewizji daje mi równie dużo satysfakcji, co rywalizacja na skoczni - powiedział Stjernen.

Zapytany, czy upadek na treningu w Lahti miał wpływ na jego decyzję, Norweg zaprzeczył. - To zdarzenie nie wpłynęło na zakończenie kariery, natomiast przyczyniło się do tego, że nie chcę rywalizować w Planicy. Coś takiego wpływa na psychikę bardziej niż można się spodziewać. Przede mną ekscytująca wiosna. Rozpocznę studia, bądź zajmę się nową pracą. Pomyślę nad tym w domu.

Andreas Stjernen to mistrz olimpijski z Pjongczang na dużej skoczni w drużynie. Również z drużyną zdobył srebrny medal na MŚ w Lahti. W sezonie 2017/18 zdobył Puchar Świata w lotach narciarskich.

Więcej o:
Copyright © Agora SA