Skoki narciarskie. Młode Polki wystartują w kobiecym turnieju Raw Air

W turnieju Raw Air wystartują dwie reprezentantki Polski, Kamila Karpiel i Kinga Rajda - poinformował Polski Związek Narciarski na swojej stronie internetowej. Po raz pierwszy w historii w norweskim turnieju wezmą udział kobiety.
Zobacz wideo

Kamila Karpiel i Kinga Rajda, które wraz z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim zajęły 6. miejsce w konkursie mikstów na mistrzostwach świata w Seefeld, pojadą do Norwegii, aby wziąć udział w pierwszym w historii turnieju Raw Air kobiet.
Taką informację przekazał na swojej stronie internetowej Polski Związek Narciarski.

W Seefeld 17-letnia Karpiel i 18-letnia Rajda były pierwszymi Polkami w historii, które wystąpiły w mistrzostwach świata. Kamila indywidualnie zajęła 23. miejsce, Kinga była 34. Do tej pory najlepszym rezultatem młodszej z Polek w Pucharze Świata było 26. miejsce. Jej rok starsza koleżanka była z kolei najwyżej sklasyfikowana na 25. pozycji.

Kobiecy Raw Air odbędzie się na trzech skoczniach - w Oslo, Trondheim i Lillehammer. Tym samym Karpiel i Rajda po raz pierwszy w życiu wystąpią w konkursie na skoczni dużej - HS140. Zawody rozpoczną się prologiem 9 marca i potrwają do 14 marca.

Więcej o: