"Dawid Kubacki powinien okazać więcej szacunku". Evensen zniesmaczony zachowaniem Polaka

- Dawid Kubacki powinien okazać więcej szacunku ze względu na sposób, w jaki wygrał - powiedział Johan Remen Evensen, były skoczek narciarski i ekspert norweskiej telewizji NRK.
Zobacz wideo

To był niesamowity konkurs. Wyniki pierwszej serii zostały wypaczone przez silny wiatr. Dawid Kubacki zajmował dopiero 27. miejsce, a Kamil Stoch 18. Prowadził Ryoyu Kobayashi przed Karlem Geigerem i Zigą Jelarem. W drugiej serii wiatr się nieco uspokoił, ale warunki wcale nie były sprawiedliwsze: coraz mocniej zalegający śnieg na rozbiegu sprawił, że ostatni skoczkowie mieli o wiele niższe prędkości najazdowe. Z tego względu Kubacki po znakomitym skoku na 104,5 metra został mistrzem świata, a Stoch awansował na drugie miejsce! Kobayashi spadł na 14. lokatę, natomiast Geiger na 18.

Remen Evensen zniesmaczony zachowaniem Kubackiego

Po nieudanym skoku Kobayashiego Polacy od razu ruszyli do Dawida Kubackiego, który euforycznie cieszył się ze zdobycia tytułu mistrza świata. Jednak Johan Remen Evensen skrytykował zachowanie Kubackiego: - Czuję się sprowokowany. Uważam, że powinien okazać więcej szacunku ze względu na sposób , w jaki wygrał. Ten konkurs to po prostu skandal. Skoki nie powinny być rozstrzygane w taki sposób. Nie podoba mi się to, jak wyłoniono mistrza świata - powiedział były skoczek narciarski, medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich z reprezentacją Norwegii.

Więcej o: