MŚ Seefeld 2019. Pokerowa zagrywka trenera Norwegów? Tak źle dawno nie było

Alexander Stoeckl jest zdezorientowany przez bardzo słabą formę swoich skoczków. Fatalne wyniki kwalifikacji zmusiły go do wystawienia swoich skoczków w treningu mixtów, który odbędzie się jeszcze przed konkursem o mistrzostwo świata.
Zobacz wideo

Alexander Stoeckl zdecydował się na pokerową zagrywkę i wysłał swoich skoczków na dodatkowy trening na skoczni w Seefeld, który został zaplanowany w piątek o godzinie 13. Jest to trening przed sobotnimi zawodami mixtów i wezmą z nim udział głównie kobiety (one skaczą o 12), które w sobotę będą startować. Mężczyzn o godzinie 16 czeka bowiem konkurs o mistrzostwo świata na skoczni normalnej. Norwegowie mogą więc oddać w piątek nawet pięć skoków. 

W sumie na liście startowej znalazło się zaledwie 10 nazwisk, w tym Jakub Wolny, który nie wziął udziału w kwalifikacjach ze względu na ograniczenia kwot startowych na mistrzostwach świata. 

Najwięksi przegrani mistrzostw

Norwegowie wydają się być największymi przegranymi mistrzostw świata. Zawodnicy Alexandra Stoeckla zajęli dopiero piąte miejsce w konkursie drużynowym w Innsbrucku, a przecież rok temu z wyraźną przewagą wygrywali złoto olimpijskie i Puchar Narodów. W konkursie indywidualnym było niewiele lepiej, bo Forfang zajął 7., a Robert Johansson ósme miejsce.

Niestety, w Seefeld forma Norwegów wcale się nie poprawiła, a czarę goryczy przelały kwalifikacje do piątkowego konkursu. W nich najlepszym Norwegiem był Andreas Stjernen, który zajął 21. miejsce, tuż za nim był młody Markeng, a 23. Robert Johansson. W trzeciej dziesiątce znalazł się także Johann Andre Forfang (27.). 

Wydaje się, że Stoeckl do końca będzie szukał odpowiedniego czucia skoczni u swoich zawodników, bo po prostu nie ma teraz nic do stracenia. Wyniki treningów i kwalifikacji pokazują, że Norwegowie zupełnie nie odnajdują się na tej skoczni, a już po zawodach w Innsbrucku w norweskich mediach dużo pisało się o poważnym kryzysie w ich skokach. 

Trening do mixtów zaplanowano na godzinę 13.30. Seria próbna o godzinie 15. Konkurs mistrzostw świata mężczyzn o godzinie 16. Relacja w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie. 

Więcej o: