Kapitalne skoki Polaków w kwalifikacjach! Kobayashi pobił rekord skoczni

Pierwszy Stefan Kraft, drugi Ryoyu Kobayashi (który pobił rekord skoczni), trzeci Kamil Stoch - to podium czwartkowych kwalifikacji. Polacy w komplecie awansowali do piątkowych zawodów w ramach Mistrzostw Świata na normalnej skoczni w Seefeld.
Zobacz wideo

Dotychczas wiatr w Seefeld nie sprawiał problemów. We wtorek i w środę przeprowadzono cztery serie treningowe. Tę czwartkową jednak odwołano. A kwalifikacje przesunięto z godziny 16 na 17. Wśród 66 skoczków zgłoszonych do kwalifikacji było czterech Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Wszyscy w komplecie awansowali do piątkowych zawodów.

Zwycięzcą kwalifikacji został Stefan Kraft. Austriak oddał skok na odległość 106 metrów. Drugi był Ryoyu Kobayashi. Japończyk skoczył 2,5 metra dalej od Krafta (pobijając przy okazji rekord skoczni), ale miał odjęte więcej punktów za wiatr. Trzeci był Kamil Stoch (107 m), a czwarty Dawid Kubacki (104 m). Szesnaste miejsce zajął Piotr Żyła (99 m), a Stefan Hula był dwudziesty szósty (101,5 m).

Walka o medale na skoczni normalnej rozpocznie się w piątek o godz. 16. No, chyba że szyki znowu pokrzyżuje wiatr. Tytułu sprzed dwóch lat broni Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Andreas Wellinger oraz Markus Eisenbichler, który w tegorocznych MŚ zdobył już dwa złote medale na dużej skoczni (w konkursie drużynowym oraz indywidualnym).

Więcej o:
Copyright © Agora SA