Seria próbna w Seefeld odwołana! Czekają nas loteryjne kwalifikacje

Seria próbna przed kwalifikacjami do konkursu MŚ w Seefeld została odwołana w związku ze zbyt silnym wiatrem. Pogoda w Seefeld zmienia się zgodnie z zapowiedziami Austriaków. Pół godziny przed skokami wiało z różnych kierunków. Kwalifikacje rozpoczną się najwcześniej o 17:00, czyli pół godziny później, niż planowano.
Zobacz wideo

W Innsbrucku i Seefeld właściwie przez całe mistrzostwa świeci piękne słońce i można się cieszyć bezchmurnym niebem. Małe problemy były tylko w czasie zeszłotygodniowych kwalifikacji przed konkursem w Innsbrucku, bo od rana padał deszcz i mocno kręcił wiatr. W pozostałe dni pogoda była jednak idealna, a wiatr prawie nie dawał o sobie znać, szczególnie w Seefeld. 

Nadchodzi załamanie pogody

Niestety, zgodnie z zapowiedziami Austriaków do Seefeld nadchodzi nagłe załamanie pogody, które ma całkowicie zmienić sytuację już w noc z czwartku na piątek. Zwiastują to również chmury cirrusy, które pojawiły się w czwartek nad tyrolskim miasteczkiem. Od rana czuć również mocne podmuchy wiatru, które przekraczają nawet 3 m/s. W piątek ma pojawić się deszcz i śnieg, a temperatura spadnie o blisko 15 stopni. 

Loteryjne kwalifikacje?

Około godziny 14:30 wybraliśmy się na skocznie, żeby sprawdzić, jak wygląda sytuacja. Na górze skoczni pojawił się wiatr z tyłu, w drugiej fazie lotu są podmuchy pod narty, a w granicach HS znowu wieje pod narty. Oznacza to po prostu bardzo trudne warunki do do oddawania dalekich skoków, a dużą rolę mogą odgrywać przeliczniki, bo waga pomiarów (do średniej ważonej wszystkich pomiarów wiatru) nad bulą jest największa, a właśnie tam podwiewa wiatr pod narty. Może to zatem zwiastować mocno loteryjne kwalifikacje.  

W czwartkowych kwalifikacjach wystartuje 66 skoczków, z czego 16 odpadnie. Polska wystąpi w składzie: Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Oceniana runda rozpocznie się o godzinie 16:30. Relacja w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie

Więcej o: