Adam Małysz spotkał się ze Stefanem Horngacherem! Zapytał o jego decyzję

W niedzielę wieczorem Adam Małysz rozmawiał ze Stefanem Horngacherem o przyszłości i o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się nasi skoczkowie - dowiaduje się Sport.pl. - Powiedział, że da z siebie 200 procent, żeby zmotywować chłopaków - mówi nam Małysz.
Zobacz wideo

Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch nie wskoczyli na podium drużynówki w Innsbrucku rozegranej w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Szukając przyczyn słabszej formy Polaków Małysz mówił nam po konkursie, że w ekipie rośnie poczucie niepewności związane z sytuacją trenera. Stefan Horngacher ma ofertę pracy z kadrą Niemiec. Polska też proponuje mu nową umowę, a on zwleka z podjęciem decyzji.

- Wydaje mi się, że powinien powiedzieć przed mistrzostwami. Albo na koniec sezonu. Teraz, wiedząc, że ma ogłosić decyzję po mistrzostwach, jesteśmy w zawieszeniu. To wszystko się odbija na sztabie, tak samo na zawodnikach. Niby się wydaje, że na nich nie. Ale jeśli my to odczuwamy, to myślę, że oni też – mówił Małysz.

„Nic na nim nie wymuszę”

Sugerowaliśmy Małyszowi, że powinien pójść do Austriaka i powiedzieć jak widzi całą sytuację. I jak się okazuje, do rozmowy dyrektora PZN z trenerem doszło. - Rozmawialiśmy bardziej o motywacji. Wspomniałem o decyzji, ale powiedział mi, że po mistrzostwach świata, więc nic na nim nie wymuszę – mówi nam Małysz.

Horngacher obiecał 200 procent

Był mistrz skoków wyjaśnił trenerowi, że w ekipie panuje poczucie zawieszenia, i że jego zdaniem taka atmosfera ma wpływ na zawodników. – Odpowiedział, że da z siebie 200 procent, żeby z motywacją zawodników było dobrze – mówi Adam Małysz.

Więcej o: