Kamil Stoch chce wystąpić w dodatkowym konkursie na MŚ w Seefeld

Kamil Stoch w rozmowie z TVP Sport powiedział, że chciałby wziąć udział w konkursie mieszanym na MŚ w Seefeld.
Zobacz wideo

Kamil Stoch jak na razie tych mistrzostw nie może zaliczyć do udanych. W konkursie indywidualnym zajął piąte miejsce, natomiast w niedzielę z drużyną zajął czwarte miejsce - indywidualnie zająłby szóste miejsce. Przed skoczkami jeszcze konkurs indywidualny na normalnej skoczni (HS 109), który odbędzie się w piątek. W sobotę po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski weźmie udział w konkursie mieszanym. Stoch chciałby w nim wystąpić.

Kamil Stoch chce wystartować w konkursie mieszanym

- Pewnie, że chciałbym wystąpić w konkursie mieszanym, ale to decyzja trenera. Postaram się kontynuować to, co robię od początku sezonu, czyli skakać najdalej jak potrafię - powiedział Stoch. Podtrzymał tym samym słowa, jakie wypowiedział przed mistrzostwami świata: - Widzę postęp w skokach kobiet. Z chęcią wystartuję w takim konkursie.

Na MŚ w Seefeld pojechały dwie polskie skoczkinie: Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Niedawno odniosły historyczny sukces - po raz pierwszy dwie Polki zdobyły punkty w jednym konkursie Pucharu Świata. Nie wiadomo jeszcze, którzy skoczkowie do nich dołączą. Decyzję podejmie Stefan Horngacher.

Więcej o: